جمعه ٢٨ دی ١٣٩٧
صفحه اصلی|ايران|زبان و ادبيات فارسی|سوالات متداول|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت
منو اصلی
اخبار > دیدار مهمانان شرکت کننده در سیزدهمین اجلاس بین المجالس کشورهای اسلامی با رهبر معظم انقلاب اسلامی


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار مهمانان شرکت کننده در سیزدهمین اجلاس بین المجالس کشورهای اسلامی با رهبر معظم انقلاب اسلامی

حضرت آيت الله العظمي خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي عصر روز سه شنبه 26/10/96 در ديدار ميهمانان شرکت کننده در سيزدهمين اجلاس بين المجالس کشورهاي اسلامي، با تاکيد بر اينکه دنياي اسلام بايد در مسائل اساسي با صراحت و با صداي بلند سخن و موضع خود را بگويد، «فلسطين» و «اتحاد دنياي اسلام» را از جمله موضوعات اساسي برشمردند و گفتند: يکي از موضوعات اصلي و بسيار مهم دنياي اسلام، «تلاش براي پيشرفت علمي» است که تجربه جمهوري اسلامي ايران نشان داد، با تلاش و با تکيه بر جوانان مي توان رتبه علمي خود را ارتقا داد و در بخش هاي مهمي، در مرز دانش قرار گرفت.
    رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به وظيفه ديني و تاريخي کشورها و دولت هاي اسلامي در قبال تحولات مهمي که در دنيا در حال روي دادن است، گفتند: دنياي اسلام، امروز بايد در موضوعات مهم و اساسي نقش آفريني کند و نگذارد تجربه تلخ دهه هاي گذشته و تسلط قدرت ها و آثار بلندمدت آن، تکرار شود.
    حضرت آيت الله العظمي خامنه اي با اشاره به طرح مسائل ميانمار و کشمير در اجلاس بين المجالس اسلامي و در عين حال غفلت از طرح مسائل بسيار مهم يمن و بحرين در اين اجلاس، افزودند: بايد در مسائل اساسي دنياي اسلام صريح سخن گفت زيرا با صراحت، مي توان جريان سازي کرد و در افکار عمومي مردم و نخبگان جهان تاثيرگذار بود.
    ايشان تاکيد کردند: نبايد گذاشت که امپراطوري خطرناک تبليغاتي غرب که عمدتاً به دست صهيونيست ها اداره مي شود، مسائل مهم دنياي اسلام را ناديده بگيرد و با توطئه سکوت، مسائل اصلي امت اسلامي را محو کند.
    
    موضوع فلسطين در راس مسائل دنياي اسلام
    رهبر انقلاب اسلامي با تاکيد بر اينکه مي توان جريان امپراطوري تبليغاتي غرب را شکست داد، خاطرنشان کردند: شکست دادن صهيونيست ها در جنگ نرم امکان پذير است، همان گونه که آنها در جنگ سخت و در لبنان شکست خوردند و مجبور به اعتراف به آن شدند.
    حضرت آيت الله العظمي خامنه اي موضوع فلسطين را در راس مسائل دنياي اسلام دانستند و گفتند: در قضيه فلسطين، سه حادثه «اشغال سرزمين»، «تبعيد دسته جمعي و ميليوني مردم» و «قتل عام و جنايت عظيم بشري» اتفاق افتاده است که اين ستم در تاريخ نظير ندارد.
    ايشان، دفاع از فلسطين را وظيفه همه دانستند و تاکيد کردند: نبايد تصور شود که مقابله با رژيم صهيونيستي فايده اي ندارد بلکه به اذن و لطف خداوند، مجاهدت ها در مقابل رژيم صهيونيستي به نتيجه خواهد رسيد، همان گونه که جريان مقاومت نسبت به سال هاي قبل، پيشرفت کرده است.
    رهبر انقلاب اسلامي افزودند: صهيونيست ها، روزي شعار «از نيل تا فرات» را مي دادند اما اکنون براي محافظت از خود مجبور به ديوارکشي شده اند.
    حضرت آيت الله العظمي خامنه اي تاکيد کردند: بدون ترديد فلسطين يک مجموعه و تاريخ «از بحر تا نهر» است و قدس نيز پايتخت آن است و امکان هيچ خدشه اي بر اين حقيقت، وجود ندارد.
    ايشان، اقدام اخير آمريکا نسبت به قدس را «غلط زيادي» خواندند و گفتند: آنها قادر به انجام چنين کاري نخواهند بود و تلاش هاي آنها به سرانجام نخواهد رسيد.
    
    کشورهايي که مرتکب خيانت صريح مي شوند
    رهبر انقلاب اسلامي خاطرنشان کردند: دولت هايي که در منطقه به آمريکايي ها کمک و با رژيم صهيونيستي همکاري مي کنند تا با برادران مسلمان ستيز کنند، مرتکب خيانت صريح مي شوند، همانند کاري که سعودي ها انجام مي دهند.
    حضرت آيت الله العظمي خامنه اي، «اتحاد دنياي اسلام» را يکي ديگر از مسائل اساسي برشمردند و گفتند: ما معتقديم اتحاد دنياي اسلام که داراي جمعيت زياد و امکانات فراوان و جايگاه بسيار حساس در دنيا است، مي تواند زمينه ساز شکل گيري يک قدرت بزرگ و اثرگذار شود و ما حتي به کساني که صريحاً با ما دشمني مي کنند، گفته ايم آماده برخورد برادرانه هستيم، اگرچه آنها چنين رويکردي ندارند.
    ايشان با تاکيد بر لزوم هم افزايي کشورهاي اسلامي، خاطرنشان کردند: نبايد اجازه داد اختلافات و جنگ و خونريزي در دنياي اسلام که عامل اصلي آن نيز آمريکايي ها و صهيونيست ها هستند، زمينه ساز حاشيه امن براي رژيم صهيونيستي شود.
    رهبر انقلاب اسلامي، «تلاش براي پيشرفت علمي» را يکي از مسائل و نيازهاي بسيار مهم دنياي اسلام دانستند و افزودند: دنياي غرب با استفاده از علم، به ثروت و قدرت بين المللي رسيد و بر دنيا مسلط شد اما چون ايمان و ظرفيت نداشت، اين علم، منجر به ظلم و استکبار و استثمار شد، بنابراين دنياي اسلام براي رهايي از اين سلطه بايد براي پيشرفت علمي تلاش کند و اين کار امکان پذير است.
    
    تجربه موفق ايران در موضوع پيشرفت علمي
    حضرت آيت الله العظمي خامنه اي با اشاره به تجربه موفق ايران در موضوع پيشرفت علمي، خاطرنشان کردند: ايران اسلامي با اتکاء به جوانان خود و در شرايطي که در تحريم قرار داشت، توانست در بخش هاي مهمي، در مرز دانش قرار گيرد در حالي که قبلاً در اين بخش ها، بسيار عقب بود.
    ايشان افزودند: امروز جوانان ايران، در پزشکي، نانو، سلول هاي بنيادي و دانش هسته اي کارهاي بزرگي انجام داده اند.
    رهبر انقلاب اسلامي در ادامه به يک نکته اشاره کردند و آن، «لزوم افشاي ادعاهاي دروغ شيطان اکبر يعني آمريکا» بود.
    حضرت آيت الله العظمي خامنه اي با اشاره به ادعاي آمريکا در حمايت از «حقوق بشر» گفتند: شخصي که امروز در آمريکا بر سر کار است، بسيار صريح و عريان مواضع اين کشور را اعلام مي کند؛ البته قبلي ها نيز همين مواضع را داشتند ولي به اين صراحت اعلام نمي کردند و نمونه بارز اين موضع، سخنان اخير او درباره آفريقا و آمريکاي لاتين و نژادهاي ديگر است که مصداق اقدام بر ضد حقوق بشر است؛ بنابراين بايد اين ادعاهاي دروغ را افشا کرد.
    ايشان يکي ديگر از ادعاهاي غيرواقعي دولت آمريکا را موضوع مبارزه با «تروريسم» خواندند و افزودند: آمريکايي ها در حالي شعار مبارزه با تروريسم مي دهند که صراحتاً از رژيمِ تروريستِ صهيونيستي حمايت مي کنند و همچنين بنا بر اعتراف رئيس جمهور فعلي آمريکا در تبليغات انتخاباتي اش، عامل اصلي به وجود آوردن داعش بوده اند و تا آخرين نفس هاي داعش نيز از آن حمايت کردند.
    رهبر انقلاب اسلامي تاکيد کردند: بايد با بيان حقايق و برملا کردن دروغ بودن اين ادعاها، جريان سازي کرد و افکار عمومي مردم و نخبگان را تحت تاثير قرار داد.
    حضرت آيت الله العظمي خامنه اي با تاکيد بر لزوم پيگيري موارد ذکر شده در قطعنامه پاياني و کمک به تحقق آنها، گفتند: آنچه که ما توصيه مي کنيم و يا بر آنها اصرار داريم، مواردي است که خودِ ما در عمل انجام داده ايم و به نتيجه رسيده ايم.
    ايشان ايستادگي ملت ايران در مقابل جنگ اقتصادي دشمنان را يکي از اين نمونه ها برشمردند و افزودند: «تحريم» يکي از بخشهاي اين جنگ اقتصادي است که سال هاي متمادي آن را اعمال کردند و به اوج رساندند که امروز نيز ادامه دارد اما ملت ايران ايستادگي کرد و شکست نخورد و امروز از اين تحريم ها ابزاري براي شکوفايي خواهد ساخت.
    رهبر انقلاب اسلامي، «مردم سالاري ديني» را يکي از ديگر از تجربيات موفق ملت ايران و زمينه ساز رشد مادي و معنوي دانستند و تاکيد کردند: مردم ايران با کمک خداوند متعال، تاکنون توطئه هاي آمريکا را خنثي کرده اند و از اين پس نيز خنثي خواهند کرد.
    حضرت آيت الله العظمي خامنه اي در پايان اظهار اميدواري کردند: حرکت موفق و رو به رشد ملت ايران بتواند انگيزه اي براي قوي تر شدن امت اسلامي در مقابل استکبار شود.
    پيش از سخنان رهبر انقلاب اسلامي، آقاي لاريجاني رئيس مجلس شوراي اسلامي در گزارشي از سيزدهمين کنفرانس اتحاديه بين المجالس اسلامي گفت: در اين کنفرانس، روساي مجالس کشورهاي اسلامي به موضوعاتي از جمله توسعه همکاري هاي اقتصادي و بازرگاني، مسئله تروريسم و دخالت هاي آمريکا در ايجاد آشفتگي امنيتي در مناطق اسلامي و نيز مسئله تعرض به قدس شريف پرداختند و تاکيد کردند قدس به سرزمين تاريخي فلسطين تعلق دارد.
    در پايان اين ديدار، شرکت کنندگان در اجلاس از نزديک با رهبر انقلاب اسلامي ديدار و گفت وگو کردند.
     


٠٧:٥٣ - 1396/11/05    /    شماره : ٦٩٧١٢١    /    تعداد نمایش : ٢٣٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 279273 | بازدید امروز : 25 | کل بازدید : 791468 | بازدیدکنندگان آنلاين : 5 | زمان بازدید : 1.6094